You are here

Faculty and Staff

Office

Ien Richins
Principal
Dayna Vernon
Facilitator
Susan Hunter
Secretary
Tracy Hamilton
Secretary Technician
Lynne Lowe
Curriculum Coach
Charles Hanosek
Digital Coach
Holly Mayne
GAINS Specialist
Alicia Milberger
Nurse

Kindergarten

Keeley Holt
Kindergarten Teacher
Cassie Johnson
Kindergarten Teacher

First Grade

Hannah Camit
First Grade Teacher
Rebecca Dooley
First Grade Teacher
Maddie Inman
First Grade Teacher
Shawnee McMullin
First Grade Teacher

Second Grade

Willetta Hogan
Second Grade Teacher
Stephanie Ostler
Second Grade Teacher
Jane Wright
Second Grade Teacher

Third Grade

Jamie Call
Third Grade Teacer
Emerald Peterson
Third Grade Teacher
Laura Snelgrove
Third Grade Teacher

Fourth Grade

Taylon Mann
Fourth Grade Teacher
Natalie Pope
Fourth Grade Teacher
Maria Jose Zaugg
Fourth Grade Teacher

Fifth Grade

Scott Earl
Fifth Grade Teacher
Brian Griffith
Fifth Grade Teacher
Marlayne Harward
Fifth Grade Teacher

Planning Time Specialists

Carla Carter
Computer Teacher
TBA
P. E. Teacher
Eschelle Lawrenson
Art Teacher
Laurel Mills
Keyboarding Specialist

Counseling

Morgan Bulkley
Psychologist
Vicki Lyons
Counselor

Special Education

Jayne Barrus
Resource Teacher
Jenny Rhoades
Resource Technician
Amber North
Remote ACC Special Education Teacher
Tiffanie Sorensen
ACC Technician
Lacey Keel
ACC Technician

Speech & Hearing

Shea Urie
Speech

Specialists

Isabel O’Donnell
ESL
Jayden Draper
Skill Building
Emma Thompson
Skills and Student Supervisioin
Lindsey James
Intervention Specialist
Amee Mandelin
Intervention Specialist
DeAnn Thurgood
Intervention Specialist
Shae Steele
Reteach & Enrich
TBA
Reteach & Enrich

Custodial

Denise McCarty
Custodian
TBA
Adult Head Sweeper
Trista Larsen
Student Sweeper
Joslyn Page
Student Sweeper
Quincy Rawson
Student Sweeper

Lunch Staff

Cindy Bird
Food Service Worker
Sharen Farnsworth
Food Service Worker
Pamela Waters
Food Service Worker
Yarteth Ramos
Student Supervision
TBA
Student Supervision